آموزش زبان لاتین با کتاب مقدس

 

خلاصه دوره

زبان لاتین از خانوادۀ زبان‌های هندو-اروپایی در طول بیش از هزار سال زبان رسمی علم، ادبیات و الهیات در سراسر اروپا بوده است. اگرچه امروزه تکلم و نگارش به این زبان تقریباً منسوخ شده است، با توجه به حجم عظیم متون قدیم و همچنین تأثیرات گستردۀ آن بر زبان‌های جدید اروپایی، آشنایی با این زبان همچنان از لوازم تحقیق در زمینه‌های مختلف علوم انسانی است.

مخاطبان این دورۀ آموزشی عبارتند از کلیۀ دانشجویان و علاقه‌مندان به علوم انسانی که در حوزه‌هایی چون فلسفۀ غرب، تاریخ اروپا، ادبیات و الهیات مسیحی مطالعه می‌کنند؛ دانشجویان و علاقه‌مندان به زبان‌شناسی و همچنین فراگیران زبان‌های اروپایی به خصوص ایتالیایی، اسپانیایی و فرانسه نیز از شرکت در این دوره بهره خواهند برد.

لازم به ذکر است که فراگرفتن زبان لاتین دشوار و مستلزم آشنایی با بعضی مفاهیم و اصطلاحات دستوری است. لذا شرکت در این دوره به علاقه‌مندانی که حداقل با یک زبان خارجی آشنایی ندارند، توصیه نمی‌شود.

 

مدرس

دکتر امیرحسین ساکت

عضو بخش فلسفه، مؤلف، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی

 
اهداف دوره

موضوع اصلی این دورۀ مقدماتی آموزش فشردۀ دستور زبان لاتین، اعم از صرف و نحو است. فراگیران در طول این جلسات ضمن آشنایی با تلفظ و ضبط صحیح کلمات، نحوۀ استفاده از فرهنگ لغات را می‌آموزند و در صورت ممارست، قادر به ترجمه و مقابلۀ عبارات ساده خواهند بود. در این دوره از کتاب مقدس برای آموزش زبان لاتین استفاده می‌کنیم. در ابتدای هر جلسه آیاتی از انجیل را با هم می‌خوانیم و دانشجویان در ضمن شرح بعضی مباحث کلامی با قرائت و دستور زبان آشنا می‌شوند.

 

روش ارزیابی

ندارد

گواهینامه

دارد

بازه زمانی

یکشنبه 18 اردیبهشت 14001 تا  یکشنبه 23 مرداد1401

روزهای برگزاری

 یکشنبه 

ساعت برگزاری

20-22

تعداد جلسات

12 جلسه

مدت دوره

24 ساعت

محل برگزاری

کلاس مجازی

شهریه

 

قابل پرداخت 560،000 تومان

 

اتمام ثبت نام