آموزش زبان لاتین 2

 

خلاصۀ دوره

زبان لاتین از خانوادۀ زبان‌های هندو-اروپایی در طول بیش از هزار سال زبان رسمی علم، ادبیات و الهیات در سراسر اروپا بوده است. اگرچه امروزه تکلم و نگارش به این زبان تقریباً منسوخ شده است، با توجه به حجم عظیم متون قدیم و همچنین تأثیرات گستردۀ آن بر زبان‌های جدید اروپایی، آشنایی با این زبان همچنان از لوازم تحقیق در زمینه‌های مختلف علوم انسانی است.

مخاطبان این دورۀ آموزشی عبارتند از کلیۀ دانشجویان و علاقه‌مندان به علوم انسانی که در حوزه‌هایی چون فلسفۀ غرب، تاریخ اروپا، ادبیات و الهیات مسیحی مطالعه می‌کنند؛ دانشجویان و علاقه‌مندان به زبان‌شناسی و همچنین فراگیران زبان‌های اروپایی به خصوص ایتالیایی، اسپانیایی و فرانسه نیز از شرکت در این دوره بهره خواهند برد.

لازم به ذکر است که فراگرفتن زبان لاتین دشوار و مستلزم آشنایی با بعضی مفاهیم و اصطلاحات دستوری است. لذا شرکت در این دوره به علاقه‌مندانی که حداقل با یک زبان خارجی آشنایی ندارند، توصیه نمی‌شود.

مدرس

دکتر امیرحسین ساکت

عضو بخش فلسفه، مؤلف

اهداف دوره

موضوع اصلی این دورۀ مقدماتی آموزش فشردۀ دستور زبان لاتین، اعم از صرف و نحو است. فراگیران در طول این جلسات ضمن آشنایی با تلفظ و ضبط صحیح کلمات، نحوۀ استفاده از فرهنگ لغات را می‌آموزند و در صورت ممارست، قادر به ترجمه و مقابلۀ عبارات ساده خواهند بود. کتاب درسی این دوره (Teach yourself Latin) شامل مباحث مقدماتی دستور زبان از قبیل صرف اسم و فعل و صفت و نقش‌های مختلف آنها در جمله است.

روش ارزیابی

ندارد

گواهینامه

دارد

بازه زمانی

 چهارشنبه 11  اردیبهشت 1398 تا چهارشنبه 9  مرداد 1398 

روزهای برگزاری

 چهارشنبه 

ساعت برگزاری

15:30 - 14

تعداد جلسات

12 جلسه

مدت دوره

24 ساعت

محل برگزاری

تهران، مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی، کلاس 101

شهریه

500،000 تومان

تخفیف 20% به مبلغ 100،000 تومان

قابل پرداخت 400،000 تومان

ثبت نام و پرداخت